Блог

Перший день на новій роботі - як поводитися?

07/30/2019 | Для працівників

Перший день на новій роботі може бути пов’язаний з надзвичайним стресом, і займана посада тут не має значення. Страх перед невідомим,а також стрес з'являються як у випадку стажера, так і на посаді керівника . Це тому, що ми дбаємо про те, щоб справити хороше враження, і в той же час - ми не знаємо, чого саме ми можемо очікувати від наших нових колег. Деякі дослідження показують, що ми маємо лише одну десяту секунди, щоб справити хороше враження, тому побудова хорошої стратегії в перший день роботи є суттєвим. Як?

1. Виспись

Коли  дебютуєш на новій роботі, не можеш дозволити собі сонливість і мимовільне позіхання під час зустрічей. Днем раніше знайди час на відпочинек. Прийми теплу ванну, переглянь фільм, послухай улюблену музику або почитайт книгу. Дай відпочити тілу і розуму. Ляж раніше до ліжка. Завдяки цьому  будеш сповнений енергією в перший день нової роботи.

2.  Виконай домашнє завдання

Спробуй дізнатися якомога більше про нового роботодавця. Уважно прочитай веб-сайт, профілі на сайтах соціальних мереж, статті в Інтернеті про компанію. Перевір найважливіші імена працівників компанії, наприклад, членів Правління, ключових директорів тощо. Спробуй з'ясувати, які найважливіші  потреби та цілі Вашої нової компанії. Також подумай про те, як можеш допомогти їй у майбутньому. Це дозволить тобі відчувати себе набагато впевненіше в новому середовищі. Ти також зробиш хороше враження, якщо покажеш, що вже знаєш щось про компанію.

3. Підготуй все напередодні

Напередодні ретельно перевір та обери найкращий шлях до роботи. Розрахуй час потрібний для цього. Вибери одяг, який одягнеш, почисти взуття, приготуй другий сніданок до роботи. Запакуй нотатник і щось до писання - у перший день обов'язково доведеться записати багато інформації. Не забудь взяти необхідні документи. Завдяки цьому вранці не будете бігати і панікувати, але зосередися на тим щов виглядіти  впевнено і професійно.

4.  Не запізнюйся

Перевір точну адресу компанії і скільки займе часу доїзд на роботу. Переконайся, де можна припаркувати машину або на якій відстані від офісу є зупинка. Найкраще не тільки в Інтернеті, але й особисто. Прийди до роботу близько 15 хвилин раніше часу. Таким чином відразу ж покажеш, що  поважаєш правила та інших працівників. Також пам'ятай, що не слід  відкладати початок роботи на останню хвилину, навіть якщо у вас температура, наприклад. Після прибуття повідом своєму безпосередньому керівнику, який повинен представити тебе іншим членам колективу, показати місце роботи, визначити завдання, ознайомити  з правилами роботи та відповісти на будь-які запитання.

5. Самопрезентація

У перший день на новій роботі ми зустрічаємо багато людей і з кожному варто представитися. Варто підготувати буквально півхвилинну самопрезентацію, в якій ти не тільки скажете своє ім’я, але і де раніше працювали і що будеш робити на своїй новій посаді. Практикуй її вдома кілька разів. На відміну від зовнішності, це не так просто. У стресі часто трапляється, що ми говоримо занадто багато, неправильно чи не на ту тему, тому чудово спочатку підготувати коротку презентацію про себе.

6. Дрес-код

У перший день ти не повинні виділятися своїм вбранням. Будь обережний, щоб не одягатися занадто вільно або надмірно офіційно. Запорукою успіху є спостереження, і воно вже на стадії рекрутацій. У компаніях, де рекрутація проходить в кілька етатів, це  легше завдання - під час кожної наступної зустрічі можна побачити, як одягнений рекрутер, працівник відділу кадрів, відповідальний за формальні питання, менеджер  відділу та інші, хто просто йде до залу. Якщо ти не впевнений, який дрес-код  вашої нової компанії, то можна зв’язатися з відділом кадрів і запитати про це.

7.  Виключи приватний телефон і уникай приватних дзвінків

У перші дні зосередься на роботі та навчанні, а не на вирішенні власних справ. Інтернет-магазини, бронювання чи приватні електронні листи можуть зачекати до вечора. Прояви інтерес до своїх нових обов'язків та колег. Робота - це не місце для приватних чатів або текстових повідомлень. У цей день ти повиннен бути на 100% зосереджений на ознайомленні з новою компанією.

8. Будь відкритим і доброзичливим

Ти здобудеш симпатію своїх колег, зберігаючи природність. Це один з основних принципів хороших манер. Змусь інших почуватися добре у твоїй компанії. Постарайся багато посміхатися, ініціюй розмову з колегами, використовуй мову тіла, щоб висловити себе як людину відкриту до нових контактів, спробуй розповісти іншим про себе. Завжди дякую за запроновану тобі допомогу! Попрощайся з колегами, з якими познайомився.

9. Уникайте пліток

У перші дні нової роботи можна почути багато думок та чуток про інших працівників. Будь так професійними, як і під час співбесіди. Намагайся не вмішуватися в «ігри» і конфлікти. Не суди інших занадто поспішно. Спостерігай, виробляй власну думку та будь "в порядку" до нових знайомих. Плітками не зробиш кар’єри, і можеш  собі зашкоди.

10. Задавай питання і не бійся просити допомоги

У перший день спробуй дотримуватися принципу ССЗ: спостерігай, слухай, запитуй. Немає кращого способу на ознайомлення з завданями фірми. Варто підготувати кілька питань про компанію, її останню рекламну кампанію або благодійну діяльність, якою вона займається. Такий набір питань докаже твоїм колегам та начальникові, що ти зацікавлений в житті компанії і неодмінно полегшить розмову.

11. Спробуй познайомитися з якомога більшою кількістю колег

Вітайся з кожним з ким тільки можеш. Спробуй поговорити про те, що вони роблять і як працюють інші відділи компанії. Це значно полегшить вашу роботу в команді.  Також можеш тонко "дослідити", які співробітники займають особливо сильну позицію в групі. Надалі такі знання можуть стати в нагоді. Можливо, у перший день ти зможеш нав’язати дуже добрий контакт з кимось. Дізнайся, чи проводять  працівники разом час поза роботою. Не ізолюйт себе від групи - якщо, наприклад,  планується вихід на пиво, не викручуйся. Не відмовляйся від спільного обіду чи вечері.

12. Ознайомся з неписаними правилами в офісі

Дізнайся, як виглядає культура використання спільної кухні, як звернутися, наприклад, до керівництва, які панують  щоденні звичаї роботи в офісі. Чим раніше  дізнаєшсь, тим краще. Неформальні правила часто набагато важливіші для компанії, ніж ті, що перелічені в регламенті.

 

Незалежно від того, наскільки сильно ти зістресований, пам’ятай залишатись собою і не прикидатись в спілкуваню з іншими. З-поміж багатьох кандидатів роботодавець обрав тебе на цю посаду, тому він неодмінно вірить, що ти віднайдешся у цій компанії. Поглянь на своїх колег з іншої точки зору - кожен з них колись як і ти починав роботу і проходив то само , що ти зараз. Спробуй ставитися до свого першого робочого дня як до нового виклику, а не як до кошмару.
Акліматизація в новому середовищі часто займає більше часу, і багато людей на початку знайомства зберігають стриманість, яка згодом зникає. Позитивне ставлення просто  необхідне на початку нової роботи, незалежно від стресу, що супроводжує кожну професійну зміну.

 

Наш веб-сайт використовує файли cookies для статистичних, рекламних та функціональних цілей. Завдяки їм ми можемо індивідуально налаштувати веб-сайт відповідно до Ваших потреб. Кожен може прийняти файли cookies або відключити їх у веб-переглядачі, щоб не збиралася інформація.